Mēs esam par labu un ērtu satura uztveramību. Viena no svarīgākajām lietām, lai to veicinātu, ir tekstu strukturēt uztveramos blokos jeb rindkopās. Lai bloga lasītājam būtu vieglāk saturu pārskatīt, iesakām ik pēc pāris rindkopām pievienot apakšvirsrakstu.

Turklāt arī gūglei patīk raksti, kas sadalīti īsās rindkopās un kuros ir vismaz vairāki apakšvirsraksti. Ir svarīgi veidot SEO efektīvus virsrakstus un apakšvirsrakstus.

Daži ieteikumi, kā veidot virsrakstus, kas lasītājam palīdz rakstu uztvert, bet autoram – labāk nodot savu vēstījumu. 

Informēt un sniegt IZjūtu

Bloga lasītājam apakšvirsraksti sniedz saturisku ieskatu, par ko katra sadaļa būs. Tas ļauj rakstu ātrāk izlasīt un vieglāk uzvert. Apakšvirsraksti arī dod iespēju katrai sadaļai radīt kādu īpašu izjūtu, ko vēlaties nodot lasītājam.

Piemērs varētu būt sadaļas nosaukums “Preces priekšrocības”. Tas lasītājam ļaus jau ar pirmo teikumu saprast, ka runājat par priekšrocībām. Tas ir noderīgi, lai nerastos pārpratumi un lasītājam nav lieki jādomā, ko ar to vēlaties pateikt.

Pareizi noformēt

Attiecībā uz SEO ir svarīgi apakšvirsrakstus noformēt kā “Virsrakstu 1” (H1), “Virsrakstu 2” (H2) un tamlīdzīgi – tas norāda, kura līmeņa virsraksts tas ir. Svarīgi ir ievērot pareizu secību. Piemēram, nelikt “Virsrakstu 3” (H3), ja pirms tam nav sadaļas ar “Virsrakstu 2” (H2).

Analizējot rakstu, Google spēj nolasīt visus virsrakstus un novērtēt, vai tie ir pareizi strukturēti. Tas ir viens no veidiem, kā Google izdara secinājumus par to, vai saturs ir kvalitatīvs. Tieši tāpēc arī nepieciešami vairāki virsraksti – arī tā ir laba satura pazīme.

Es iesaku zem katra virsraksta pievienot kādu tekstu – pāris teikumu ievadiņu par konkrēto raksta sadaļu. Un tikai tad likt nākamo apakšsadaļas virsrakstu. Respektīvi – nelikt sadaļas virsrakstu un uzreiz apakšsadaļas virsrakstu.

Izmantot atslēgas vārdus

Apakšvirsrakstos ir svarīgi ievietot rakstam svarīgos atslēgas vārdus. Google, analizējot rakstu, apakšvirsrakstiem piešķir daudz lielāku nozīmi nekā standarta tekstam. Tāpēc arī ir labi veidot tos vairākus, jo tā ir iespēja izmantot vairāk atslēgas vārdu.

Vēlams nelietot vienus un tos pašus atslēgas vārdus sadaļu virsrakstos vairāk nekā 3 reizes. Dažādos virsrakstos var pamainīt vārdu locījumus vai izmantot sinonīmus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *