Veidojot interesantus un noderīgus rakstus, tajos tiek ievietotas saites uz dažādiem informācijas avotiem – visbiežāk tie ir līdzīgi raksti vai vieta, kur iegādāties produktus, kas pieminēti rakstā. Tā arī ir vieta, kur sastopamies ar enkura tekstiem.

Enkura teksts jeb saites teksts ir redzamā, klikšķināmā saite tekstā. Parasti tas ir pasvītrots un rādās citā krāsā nekā pārējais teksts. Labs enkura teksts parāda lasītājam, kādu saturu var sagaidīt, noklikšķinot uz attiecīgās saites. Efektīvi izmantojot enkura tekstu, palielinās iespēja, ka lasītājs noklikšķinās uz tavu saiti. Tas ievērojami palīdz arī meklētājprogrammām izprast tavu rakstu, piešķirot tam vērtību. 

Zemāk redzams šī raksta saturs, kas arī ir veidots no raksta iekšējiem enkura tekstiem.

Raksta saturs:

Kas ir enkura teksts

Lai spētu efektīvi izmantot enkura tekstu, sākumā ir jāsaprot, kas tas ir.

Enkura teksta definīcija

Enkura teksts ir saite, kas mudina lasītāju uzzināt vairāk un uzklikšķināt uz saistītu rakstu vai produktu, lai iegūtu papildus informāciju. Tā arī meklētājprogrammas saprot, ka enkura tekstam pievienotais raksts ir vērtīgs. Vienkāršākā enkura teksta definīcija ir redzama zemāk:

Enkura teksts = Atslēgas vārds + Saite

Piemēram, ja tu gribētu ievietot saiti uz šo rakstu, enkurs, ko tu izmantotu, ivarētu izskatīties šādi: Kas ir enkura teksts. Tādā veidā tu ievieto saiti uz citu rakstu, kas lasītājam būs noderīgs un tas uzreiz ļauj saprast, ko no saites sagaidīt.

Kā enkura teksts izskatās iekš HTML? Pirmā koda daļa ir URL saite, savukārt otrā daļa apraksta saiti – tas arī ir enkura teksts. Piemērs redzams zemāk:

enkura teksts

Kāpēc enkura teksts ir svarīgs priekš SEO

Saprotams un piemērots enkura teksts nāk par labu ne tikai lasītājam, bet tas noder arī SEO optimizēšanā.

Viens veids, kā izmantot enkura tekstu SEO labā, ir savā rakstā ievietot enkura tekstu uz citiem noderīgiem rakstiem no tava bloga. Tas meklētājprogrammām parādīs, ka tavs blogs ir strukturizēts, jo visi līdzīgie raksti ir savstarpēji savienoti ar saitēm. Savukārt tas palīdz Googlei tavu rakstu atzīt par labāku un pacelt to augstākā meklēšanas rezultātu pozīcijā.

Kādus enkura tekstus lietot

Ir 3 veidu galvenie enkura teksti, ko ir svarīgi iemācīties izmantot.

1. Ārējās saites uz citām lapām

Kad tu veido savu rakstu, tas ne vienmēr var būt pilnīgs un ar visu pieejamo informāciju. Tāpēc ir labi tekstā ievietot enkura tekstus uz citiem noderīgas informācijas avotiem – citām lapām.

2. Tavas lapas iekšējās saites

Ja tu veido rakstu par tēmu, kas iepriekš jau ir parādījusies tavā lapā, ir svarīgi abus šos rakstus savienot ar enkura tekstiem. Tā tiek veidotas tavas lapas iekšējās saites. Tas ir labi gan lasītājam, gan SEO. Lasītājs vienkārši var no viena raksta atrast nākošo un uzzināt vairāk informācijas par līdzīgām tēmām. Savukārt no SEO puses – meklētājprogramma redz, ka līdzīgos rakstus esi savienojis un līdz ar to tava lapa tiek uzskatīta par vērtīgu.

3. Raksta iekšējās saites

Ir labi nepieciešamības gadījumā izmantot arī sava raksta iekšējās saites. Tas ir īpaši noderīgi, ja raksts ir ļoti garš – tad lasītājs uzreiz no labiem enkura tekstiem var saprast, kura sadaļa viņam interesē visvairāk. Šajā rakstā iekšējās saites izmantojām raksta ievadā, veidojot satura rādītāju.

Kā veidot efektīvus enkura tekstus

Šajā sadaļā uzzināsi par to, kā veidot efektīvus enkura tekstus – kādus atslēgas vārdus izmantot un kā enkura tekstu padarīt lasītājam saprotamu.

Kādus atslēgas vārdus lietot

Enkura teksts ir svarīgs gan priekš iekšējām saitēm, gan priekš ienākošām ārējām saitēm. Ārējās saites var norādīt uz tavu saturu vairākos veidos.

  • Zīmola saite: Saite ar tava bloga nosaukumu/zīmolu, piemēram, Blogmaster.
  • Tava bloga URL: Tikai URL saite bez teksta, piemēram, https://blogmaster.lv. Šis ir ne pārāk vērtīgs enkurs.
  • Bloga nosaukums: rakstīts kā Blogmaster.lv.
  • Raksta nosaukums: Precīzs raksta nosaukums, piemēram, SEO terminu skaidrojums. Šis ir ļoti labs enkura teksts.
  • Precīzs atslēgas vārds: Tava raksta galvenie atslēgas vārdi kā enkura teksts. SEO ziņā labs enkura teksts.
  • Daļēji precīzs atslēgas vārds: Mainīts atslēgas vārda locījums vai papildinājuma teksts, lai atslēgas vārds dabīgi lasītos tekstā. Piemēram, nevis SEO terminu skaidrojums, bet SEO terminu skaidrojumam utt.
  • Saistīti atslēgas vārdi: Ne gluži precīzs atslēgas vārds, bet atbilstošs un saistošs atslēgas vārds tava raksta tematam.
  • Vispārīgās saites: Kad veido enkura tekstu, izvairies no ‘Spied šeit’ un ‘Izlasīt vairāk’ saitēm. Norādi lasītājam, kas viņu sagaida konkrētajā saitē. Pretējā gadījumā tā ir minēšanas spēle, kas var arī neuzrunāt.

Ieteikumus par atslēgas vārdu lietošanu vari palasīt rakstā Kāda ir optimāla saite uz tavu lapu.

Lietotājam ērti enkura teksti

Vienmēr var darīt vairāk un labāk – tas pats attiecas arī un enkura tekstu. Ja tas ir bieži izmantots un sastopams daudzos citos blogos, zemāk ir 4 ieteikumi savu saišu teksta uzlabošanai.

1. Veido tos dabīgā, nepiespiestā, loģiskā vietā

Tekstu rakstīšanas procesam vispārīgi vajadzētu būt plūstošam un dabīgam. Tas pats attiecas arī uz enkura tekstiem. Kad pievieno tekstam enkuru jeb saiti, pārliecinies par to, ka tā tiek ievietota loģiskā vietā.

Domā par to sekojoši – ja saites iespiešana konkrētā rindkopā šķiet mokoša un neiespējama, tad tā tur, visticamāk, nemaz neiederas. Labāk šo saiti pārcelt uz citu vietu un izvairīties no tā, ka gatavais teksts izskatās nedabisks un grūti lasāms. Vairāk par dabisku, bet strukturētu rakstīšanu, vari izlasīt rakstā Raksta satura daļas.

2. Enkura tekstam jāatbilst saturam, uz kuru ved saite

Labs veids, kā šo nosacījumu praktizēt, ir veidot tādus enkura tekstus, kas atbilst raksta (uz kuru ved saite) saturam. Kad lasītājs redzēs enkura tekstu, viņš uzreiz zinās, kas viņu sagaida rakstā, ja viņš uzspiedīs uz saites. Ir īpaši labi, ja enkura tekstu izdodas sapludināt ar dabīgu un plūstošu tekstu. 

Piemērs izskatīsies šādi. Pieņemsim, ka esam izveidojuši rakstu par 5 labākajiem atpūtas veidiem un vēlamies tajā ievietot saiti uz rakstu SPA atpūta. Tad attiecīgajā sava raksta sadaļā tekstā dabīgi iepludināsim teksta enkuru SPA atpūta.

[..] Vēl viens lielisks veids, kā aizmirst par ikdienas steigu un atslābināt savu ķermeni, ir relaksējoša SPA atpūta kādā mierpilnā vietā.

Piemērā teksta enkurs gan 1) labi saplūst ar pārējo tekstu, gan 2) atbilst raksta virsrakstam.

3. Nepievil lasītājus

Augstāk minētais piemērs piedāvā izmantot rūpīgi pārdomātus un atbilstošus enkura tekstus. Ja vēlies veidot uzticības pilnas attiecības ar lasītājiem, ir svarīgi viņus nemuļķot ar nepatiesām saitēm. Piemēram, ja ievietosi tekstā saiti SEO aktualitātes, būtu aplami lasītāju aizvest uz interneta veikalu, kur pārdod datorus. 

4. Nepārprotami parādi, ka uz saites var klikšķināt

Un visbeidzot, skaidri norādi lasītājam, ka uz saites var uzklikšķināt. To iespējams izdarīt ar enkura teksta izcelšanu – iekrāso to citā krāsā vai pasvītro, vai abus kopā.

Veido saistošus enkura tekstus saviem lasītājiem, lai viņi zina, ka saite ir bijusi rūpīgi atlasīta ar mērķi sniegt vairāk vērtīgu informāciju! 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *