Veidojot blogu, viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir piemeklēt un pēc tam arī apstrādāt bildes. Bilžu atrašana un apstrāde reizēm var izvērsties par vienu no laikietilpīgākajiem boga un bloga rakstu veidošanas uzdevumiem. Labā ziņa – kā jau tas notiek ar visām lietām, brīdī, kad iegūsti zināšanas un pieredzi, arī šis uzdevums kļūst aizvien vieglāks un vieglāks.

Šajā lapā aprakstīti ieteikumi, kādas bildes labāk izvēlēties, kā tās iegūt un kā apstrādāt. Visi ieteikumi ir paredzēti lietotājiem, kas grib sevi attīstīt blogošanā.

Ja veidojat personīgo blogu vai blogu savu produktu pārdošanai vai reklamēšanai, tad vislabākās bildes ir pašu uzņemtās. Tās vienmēr būs tieši par Jums un Jūsu produktu, tāpēc strādās vislabāk. Lapas apmeklētāji intuitīvi jūt un saprot, kad lapā ir īstas bildes, un tas lapai ir liels pluss. Ja izmantojat savas bildes, to kvalitāte var būt ne tā augstākā, bet jebkurā gadījumā tām vajadzētu būt pietiekoši kvalitatīvām.

Bezmaksas attēlu iegūšana

Ir ļoti daudz interneta vietnes, kas piedāvā iegūt attēlus, kurus var izmantot bez atsauces uz to autoru. Daudzas no šīm vietnēm piedāvā bildes arī iegādāties, bet ir arī tādas, kur var iegūt tiešām smukas un kvalitatīvas bildes bez maksas.

Populārākās lapas bezmaksas attēlu iegūšanai:

Prakstiski katra no šīm lapām piedāvā arī maksas bildes, tāpēc jāpievērš uzmanība, kuras bildes ir bez maksas un kuras – nē. Dažos no tām attēlus var izvietot savos resursos ar atsauci uz to autoru.

Ja nepieciešamas ikonas, tad iesakām lapu Flaticon.com, kur mazas ikoniņas var vienkārši nokopēt PNG formātā. Ļoti labi var izmantot gan prezentācijām, gan mājas lapu vai aplikāciju izvēļņu dizainiem.

Kādas bildes izvēlēties

Veidojot blogu, ir svarīgi apzināties, kas ir bloga mērķa auditorija, un kāpēc tā izvēlas šo blogu lasīt. Tas ir ļoti svarīgi, izvēloties bloga attēlus. Attēlu uzdevums ir uzrunāt cilvēkus, dot atbilstošu noskaņojumu un kaut kādā mērā paskaidrot saturu.

Šeit daži ieteikumi, kā vērtēt bildes, kuras vēlaties izmantot.

Piemērs, kā es atlasītu bildi bloga rakstam par ķirbju audzēšanu, ja man pašam nav tādas bildes:

  • Bildē noteikti gribētu, lai ir ķirbji, bet vēlams dabā, nevis veikala plauktā, jo saturs ir par audzēšanu, nevis par pārdošanu.
  • Ja ķirbis ir dabā, gribētu, lai tā izskatās pēc Latvijas dabas, ja attēlā ir redzami cilvēki, tad gribētu, lai tie izskatās pēc latviešiem, jo tad attēls labāk sasaistīsies ar raksta saturu.
  • Šis raksts nav par ķirbju skaistuma konkursu vai lielāko ķirbju izstādi, tāpēc vēlams būtu atrast bildi ar normālu ķirbi, bet lai attēla kvalitāte ir normāla – atbilstošs izmērs (ne mazāks) un bilde nav miglaina.